Aktualności
 
 Urząd Miasta
 
 Nasze Miasto
 
 Turystyka
 
 Sport
 
 Kultura
 
 Edukacja
 
 Dotacje i inwestycje
 
 Ekologia
 
 Kontakt
 
 Mapa aktywności organizacji pozarządowych
 
 POKL.05.02.01-00-070/10, „Nowoczesny Urząd”
 
 WARMIA MAZURY SENIOR GAMES 2012
 
NEWSLETTER
Aktualności
 
Sport
 
Edukacja
 
Turystyka
 
Kultura
 
Inwestycje
 
Ekologia
 

 
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Kalendarium Imprez
«  Czerwiec 2016   »
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
Nd
 
 
 
 
 
 
 
 
Zgłoś imprezę
Bezpłatne porady prawne w Iławie

7 stycznia otwarte zostało w Iławie Biuro Porad Prawnych i Obywatelskich. Mieszkańcy powiatu iławskiego mogą uzyskać w nim bezpłatną i profesjonalną pomoc prawną.

Biuro funkcjonować będzie przez trzy lata dzięki dotacji pozyskanej przez Fundację Edukacji i Rozwoju z Iławy. Wszyscy mieszkańcy powiatu iławskiego będą mogli w tym czasie skorzystać z bezpłatnej i profesjonalnej pomocy prawnej z zakresu prawa rodzinnego, karnego, cywilnego, administracyjnego, gospodarczego, konsumenckiego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Porady udzielane będą przez zespół doświadczonych prawników z zachowaniem zasad poufności i bezstronności.

Prawnicy oraz doradcy będą udzielać porad prawnych i obywatelskich przez 4 dni w tygodniu. Dodatkowo, raz w tygodniu, prawnik będzie pełnił dyżur w terenowych punktach doradztwa – kolejno w każdej gminie powiatu iławskiego. – Otwarcie Biura Porad Prawnych i Obywatelskich jest wyjściem naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego powiatu – mówi Michał Łukaszewicz, kierownik biura. – W dużej części przypadków profesjonalna pomoc prawna jest poza zasięgiem przeciętnego obywatela. W naszym powiecie przez najbliższe trzy lata będzie można uzyskać tę pomoc całkowicie za darmo – dodaje.

Poza udzielaniem bezpłatnych porad prawnych, Fundacja Edukacji i Rozwoju z Iławy, która jest pomysłodawcą przedsięwzięcia, wyda również w ramach projektu bezpłatne poradniki prawne. Zorganizowane zostaną również konferencje edukacyjne na terenie powiatu iławskiego.

Więcej informacji na stronie www.bezplatneporady.ilawa.pl
Copyrigh c 2007 UM Iława
URZĄD MIASTA IŁAWY, ul. Niepodległości 13, 14-200 IŁAWA Tel. (0 prefix 89) 649-01-01Fax. (0 prefix 89) 649-26-31
Created by CONCEPT Intermedia